Wspólne kalendarze

Zarządzanie czasem jest nieodzownym elementem kierowania firmą. Wspólne kalendarze pozwalają dokładnie zagospodarować każdy dzień dla każdego z pracowników.

Standardowe rozwiązania innych dostawców nie oferują wszystkich możliwości lub też nie zapewniają otwartego standardu wymiany danych.

Razem z Procesy 5 oferujemy integrację z kalendarzami uwzględniającymi planowanie i przydzielanie zadań dla pojedynczych pracowników oraz całych grup projektowych. Kalendarz umożliwia rezerwowanie współdzielonych zasobów np. samochodów lub sprzętu przenośnego. Co najważniejsze – nasz system korzysta z otwartego standardu kalendarzy CalDAV ( http://caldav.calconnect.org ) , przez co integruje się z wieloma urządzeniami różnych dostawców.

 

Wspólne kalendarze mogą przyjmować najróżniejsze formy i zadania. Zakres ich wykorzystania jest bardzo szeroki. Posiadamy w naszej bazie przypadków w 100% zrealizowany system rezerwacji dla małego hotelu, w którym założono tyle kalendarzy zasobów, ile było pokoi. System rezerwacji działał bez konieczności tworzenia żadnej dodatkowej zewnętrznej aplikacji.

Na bazie standardu CalDAV możliwe jest wykonanie nawet najbardziej wymagających aplikacji związanych z rezerwacją czasu. Dzięki standardowi VCAL możliwe jest wykorzystywanie wbudowanych funkcji w Smartfonach np. lokalizacji GPS, które potrafią wzbudzać przypomnienia, jeżeli dany pracownik przebywa w  pobliżu danego obiektu.

Dzięki otwartości standardu możliwa jest integracja różnych danych oraz systemów, które ostatecznie będą współpracować z użytkownikiem poprzez wbudowane funkcje kalendarzy oraz przypomnień. Należy pamiętać, aby przy zakupie urządzenia zadać pytanie odnośnie wspierania protokołu CalDav. W większości przypadków protokół jest dostępny, jednakże dla systemów Android wymagane jest doinstalowanie aplikacji aktywującej opcje synchronizacji protokołu CalDav, której koszt nie przekracza 10 złotych lub jest darmowy.